Rozliczenie podatku z Niemiec
Warto zauważyć, ze rozliczenie podatku z Niemiec do 4 lat wstecz nie dotyczy każdego. Kiedy złożenie zeznania podatkowego w Niemczech jest konieczne? Trzeba o tym pamiętać w następujących sytuacjach:
- Posiadanie 3 klasy podatkowej
- Otrzymanie wezwania do rozliczenia z niemieckiego urzędu skarbowego
- Otrzymanie od pracodawcy świadczenia zwolnionego z podatku
- Prowadzenie działalności gospodarczej w Niemczech
- Otrzymanie odprawy od poprzedniego pracodawcy
- Otrzymywanie kilku wynagrodzeń jednocześnie, od kilku pracodawców
- Uzyskiwanie dodatkowych dochodów, wyższych niż 410 Euro
- Złożenie wniosku w Niemczech o nieograniczony obowiązek podatkowy, jako rezydent innego kraju
Wszystko to sprawia, że musimy złożyć deklarację podatkową w niemieckim urzędzie skarbowym, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym. Na szczęście rozliczenie z zagranicy nie powinno być trudne i skomplikowane wtedy, gdy skorzystamy z fachowej pomocy biura podatkowego.
Rozliczenie podatku z Holandii
Wielu podatników interesuje także rozliczenie podatku z Holandii. Kiedy można się ubiegać o zwrot podatku? Jest to opcja dostępna dla każdego, kto legalnie pracował w tym kraju, a jego pracodawca odprowadzał odpowiednie zaliczki na podatek. To oznacza, że rozliczenie zagraniczne w takim przypadku jest obowiązkowe. Podatnicy mogą uzyskać średni zwrot podatku z Holandii w wysokości kilkuset Euro, przy czym spore znaczenie ma jak najszybsze złożenie deklaracji podatkowej. Plusem jest to, że o zwrot podatku z Holandii możemy wnioskować przez cały rok!
Rozliczenie podatku w Holandii jest uznawane za korzystne, co dotyczy głównie szerokiego wachlarza ulg podatkowych. W wielu sytuacjach możemy odzyskać całość lub większość odprowadzonego podatku. Od czego zależy wysokość zwrotu holenderskiego podatku? Okazuje się, że kwota zwrotu jest zależna od indywidualnej sytuacji podatnika, czyli uzyskiwanych dochodów, progów podatkowych i przysługujących ulg. Najwyższe zwroty uzyskują najczęściej te osoby, które posiadają status holenderskiego rezydenta podatkowego. Mają oni możliwość ujęcia w rozliczeniu różnorodnych odliczeń i złożenia wspólnego zeznania podatkowego z partnerem, dzięki czemu kwota zwrotu bywa wysoka.
Jak odzyskać zwrot podatku z zagranicy? To pytanie zadaje sobie każdy, kto pracował lub pracuje poza granicami Polski. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistycznego biura podatkowego, które doskonale zna się na takich działaniach. Możemy powierzyć specjalistom wykonanie wszelkich formalności, tak aby samemu zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy. Wsparcie biura podatkowego w procesie zwrotu podatku z zagranicy jest z pewnością nieocenione.